REALIZACJA PLANU DZIAŁAŃ W ROKU 2022/2023

Zajęcia z  KS „Beniaminek 03”

W ciągu całego roku szkolnego współpracowaliśmy z lokalnym Klubem Sportowym „Beniaminek 03”. Międzynarodowa obsada wolontariuszy KS w każdy poniedziałek prowadziła z dziećmi zajęcia ruchowe. Obejmowały one zabawy rytmiczno – ruchowe, tańce oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Nasze przedszkolaki aktywnie i z wielką ochotą uczestniczyły w zajęciach. Miały okazję poznać zabawy z różnych stron świata, a także ćwiczyć swoją tężyznę fizyczną. Współpraca z „Beniaminkiem 03” planowana jest na kolejny rok szkolny.

   


Zajęcia ze Szkołą Tańca „Esta Fiesta”

W wybrane dni tygodnia nasze przedszkolaki systematycznie tańczyły zumbę pod okiem trenerek ze Szkoły Tańca „Esta Fiesta”. Zumba to nie tylko ćwiczenia i taniec, to promowanie zdrowego trybu życia  i pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć dzieci uczyły  się koordynacji, równowagi, kształtowały i rozwijały kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć. Zumba towarzyszyła nam również podczas uroczystości i imprez przedszkolnych: Dnia Przedszkolaka, Dnia Dziecka, Balu Przebierańców czy Pożegnania Sześciolatków.

         


Popołudniowe zajęcia w Klubie Sportowym.

W roku szkolnym 2022/2023 rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli okazję brać udział w popołudniowych zajęciach
w Klubie Sportowym. Uczestnicy spotkań wykonywali różnorodne ćwiczenia ruchowe, a przy tym doskonale się bawili. Jedno ze spotkań poprowadzone zostało przez rehabilitantkę ruchową, która demonstrowała, jak należy przeciwdziałać wadom postawy u dzieci. Nietypowym i bardzo atrakcyjnym zajęciem było wyjście na basen i zabawy w wodzie.


Konkurs fotograficzny „Jak aktywnie spędzam ferie zimowe”

W ogłoszonym zimą konkursie fotograficznym uczestnicy uwiecznili aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Nie zabrakło wesołych zabaw na śniegu, spacerów z psem a nawet ogniska w zimowej scenerii. Wszystkie fotografie zostały docenione nagrodami.


Wystawa prac plastycznych o tematyce prozdrowotnej

W marcu ogłoszono w przedszkolu akcję na wykonanie plakatów i prac plastycznych o tematyce prozdrowotnej. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia,
co uwidoczniły na wykreowanych pracach.


Festyn rodzinny „Żyjmy zdrowo, kolorowo”

W maju odbył się sportowy festyn rodzinny. Ideą imprezy była integracja środowiska przedszkolnego z rodzinami naszych przedszkolaków poprzez propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Goszczący na festynie rodzice i dzieci mogli zaznać ruchu w różnych postaciach – poprzez taniec, pokonywanie torów przeszkód, wykorzystanie sportowych rekwizytów, zabawy zręcznościowe. Dla uczestników imprezy przygotowano zdrowe, smaczne przekąski.


Sportowy Dzień Matki w Gr. I

W najmłodszej grupie przedszkolnej Dzień Matki świętowano na sportowo.


Dzień Dziecka na sportowo.

Dzień Dziecka spędziliśmy na sportowo. Dla przedszkolaków przygotowano aktywne i prozdrowotne aktywności – konkurencje sportowe z wykorzystaniem różnorodnych rekwizytów, zjeżdżanie i skakanie na „dmuchańcach”, przejażdżki na kucykach. Było zdrowo i sportowo.

     

Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu

Obok codziennych ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych w sali nasze przedszkolaki
przy każdej nadarzającej się okazji korzystały z ruchu na świeżym powietrzu.

 

Skip to content