Kącik Wędrującej Książki

Drodzy Rodzice.
Od połowy października w naszym przedszkolu funkcjonuje PRZEDSZKOLNY PUNKT WYMIANY KSIĄŻEK. „Uwolnij książki, dziel się z innymi” czyli bookcrossing. Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży najważniejsze jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują. Kącik Wędrującej Książki znajduje się obok biblioteki przedszkolnej. Jest on przeznaczony dla dzieci, rodziców, wszystkich, którzy lubią czytać i dzielić się książkami z innymi. Przynosimy z domu książkę w dobrym stanie, wkładamy do naszego „książkowego” regału i zabieramy inną. Po przeczytaniu przynosimy książkę z powrotem i wymieniamy na kolejną. Książki zabrane do domu  traktujemy z należytym szacunkiem.
Serdecznie zapraszamy, gdyż jest to ciekawa forma popularyzowania książek i czytelnictwa.
Skip to content