Grupa VI

LUTY 2024

16 lutego był dniem aktywnym i pełnym atrakcji. Rano gościliśmy w naszej grupie pręgowaną kotkę Puszinę, a następnie udaliśmy się do miejskiej biblioteki, gdzie braliśmy udział w ciekawej lekcji regionalnej.

STYCZEŃ 2024

17 stycznia zaprosiliśmy do przedszkola najmilszych pod słońcem gości – Babcie i Dziadków.
Z okazji ich święta przygotowaliśmy występ artystyczny, śpiewane życzenia oraz piękne upominki
i laurki. Babcie i Dziadkowie byli wzruszeni i ochoczo brali udział w zaplanowanych konkursach. Bardzo kochamy Nasze Babcie i Naszych Dziadków.

9 stycznia w naszym przedszkolu wszyscy doskonale bawiliśmy na Balu Przebierańców. Przy dźwiękach karnawałowej muzyki, pod przewodnictwem wspaniałych wodzirejów uczestniczyliśmy w różnych konkursach, grach i zabawach tanecznych.

GRUDZIEŃ 2023

12 grudnia gościliśmy w przedszkolu naszych rodziców. Przy ich aktywnej pomocy wykonywaliśmy świąteczne stroiki, które przeznaczone były na bożonarodzeniowy kiermasz. Doskonale nam się współpracowało i poczuliśmy magię Świąt.

6 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany, uwielbiany przez wszystkie dzieci ( i nie tylko) gość – Święty Mikołaj z dalekiej Laponii. Przyjęliśmy go w naszej grupie bardzo ciepło i serdecznie. Byliśmy bardzo grzeczni i otrzymaliśmy upominki. Kochamy Świętego Mikołaja!!!

LISTOPAD 2023

24 listopada zaprosiliśmy do przedszkola swoje ulubione misie, żeby świętować Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W tym misiowym dniu podejmowaliśmy różne aktywności, a nasi ulubieńcy towarzyszyli nam podczas pracy i zabawy.

10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Listopad zaczęliśmy bajkowo i kolorowo.

PAŹDZIERNIK 2023

31 października bawiliśmy się dyniowo i pomarańczowo. Wykonywaliśmy prace plastyczne, bawiliśmy się ruchowo, rozwiązywaliśmy komputerowe zagadki i wybuchowo eksperymentowaliśmy.

30 października wspominaliśmy starogardzkich  nieżyjących bohaterów. W ramach ministerialnej akcji #Szkoła Pamięta” poznaliśmy wybitnych lokalnych sportowców – Kazimierza Deynę i Andrzeja Grubbę.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej obdarowaliśmy Nasze Panie uśmiechami, uściskami, całusami i pięknymi upominkami.

9 października wybraliśmy się do hali „Oliwia” w Gdańsku, gdzie z zapartym tchem oglądaliśmy rewię na lodzie pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”. To było niecodzienne przedstawienie, które naprawdę nas zachwyciło.

WRZESIEŃ 2023

29 września swoje święto obchodzili chłopcy. Otrzymali od swoich koleżanek z grupy serdeczne życzenia, gromkie STO LAT oraz słodki upominek.

21 września odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy przypomnieli  nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W tym dniu mogliśmy również zaprezentować swoje umiejętności jazdy na dwukołowcach.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka był w naszej grupie pełen atrakcji i niespodzianek.

15 września wzięliśmy udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Jesteśmy małymi ekologami i chcemy dbać o naszą planetę.

Tego samego dnia obchodziliśmy „Dzień Kropki”, podczas którego bawiliśmy kropkowo i kolorowo.