Grupa V

STYCZEŃ 2024

W piątek, 19 stycznia, odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci starały się jak najładniej recytować wierszyki oraz śpiewać piosenki dla swoich gości, a wspólna zabawa z babciami i dziadkami sprawiła im wiele radości 😍🤩❤️

Bal karnawałowy, w którym braliśmy udział w styczniu, był idealną okazją do wesołej zabawy. Było mnóstwo wrażeń. Wszyscy byliśmy przebrani w postaci z różnych bajek, dzięki czemu od rana panował baśniowy nastrój. Mieliśmy wspólną ucztę, po której poszliśmy na salę balową, gdzie wspaniale się bawiliśmy 🤩🥳🧚‍♀️🦹‍♂️🫅🧜‍♀️💃

GRUDZIEŃ 2023

6 grudnia, to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku 😄Radosny, mikołajkowy nastrój dopisywał przez cały dzień, a szczególnie, kiedy przyszedł wyczekiwany gość 🧑‍🎄🤩. Dzieci zaprezentowały Mikołajowi taniec z piosenką, a później Mikołaj podarował każdemu dziecku paczuszkę, a oprócz tego zabawki dla całej grupy 🎁. Potem obowiązkowo trzeba było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem 🧑‍🎄😄.

LISTOPAD 2023

W listopadzie było w naszej grupie sporo ciekawych dni. Przykładem może być Dzień Kredki, czy Dzień Pluszowego Misia.

No i oczywiście Dzień Życzliwości, w którym wykonaliśmy serduszka z uśmiechami oraz życzeniami i rozdawaliśmy je mieszkańcom naszego miasta, a także swoim koleżankom i kolegom 😊😍

6.11. był Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przyszły przebrane w bajkowe stroje i podczas zabaw wykorzystywały swoją wiedzę na temat różnych bajek. Cały dzień upłynął w wesołym nastroju 😄💃. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało order Przyjaciół Postaci z Bajek.

PAŹDZIERNIK 2023

W piątek 27.10. bawiliśmy się razem z rodzicami przy okazji obchodów Dnia Dyni. Było bardzo wesoło, a podczas wykonywania dyniowych prac plastycznych, dzieci wykazały się pomysłowością
i umiejętnością estetycznego ich wykonania 🤩

W październiku jesień rozgościła się u nas „na dobre”, więc dzieci chętnie korzystały z darów jesieni podczas wykonywania np. owocowych szaszłyków, czy zadań z kodowania.

9 października pojechaliśmy autokarem na wspaniałe widowisko teatralne w hali Olivia w Gdańsku. Była to rewia na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, a cały dzień był zupełnie inny niż zazwyczaj 😄

4 października byliśmy z wizytą w ŚDS, postanowiliśmy złożyć najlepsze życzenia najstarszym Domownikom z Okazji Dnia Osób Starszych. Wręczyliśmy przepiękne laurki zrobione przez każdego przedszkolaka oraz smaczne babeczki. DZIEŃ SENIORA stał się okazją do międzypokoleniowej, wspólnej pracy twórczej oraz biesiadowania przy słodkościach.

Podczas jesiennych zajęć gimnastycznych dzieci próbowały swojej sprawności ruchowej na jesiennej ścieżce sensorycznej. A potem wykonywały inne ćwiczenia z darami jesieni.🍂🍁😊

WRZESIEŃ 2023

W piątek 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziękujemy za przepiękne prezenty. 😘

28 września obchodziliśmy Dzień jabłka. 🍎🍏 Było spotkanie z Panią Jesienią🍂🍁 i naszymi przyjaciółmi z Środowiskowego Domu Samopomocy.😍 Wspólne tańce, robienie pieczątek z jabłek. Słuchaliśmy wiersza o sadzie czytanego przez Panią Jesień, przypomnieliśmy sobie wiersz J. Brzechwy pt.”Entliczek pentliczek, czerwony stoliczek..”. Największa radość była podczas pieczenia ciasta z jabłkami a potem jedzenia go. W prezencie od naszych gości otrzymaliśmy jabłka oraz pomarańczowe koszulki na nasze przedszkolne występy. 🤗Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń 🥰

Na zakończenie Tygodnia Zrównoważonego Transportu dzieci wykonały prace plastyczne nt. „Znaki drogowe”, a także pokazały, jak potrafią jeździć na hulajnogach i rowerach po wyznaczonym torze. Wszystkie nasze przedszkolaki wykonały swoje zadania wzorowo 🤩

22 września odwiedziła nas przedstawicielka straży miejskiej. Opowiedziała o zasadach pieszego poruszania się po mieście. Rozmawialiśmy o znaczeniu niektórych znaków drogowych.
Oglądaliśmy również film o tym, jak należy zachować się podczas spotkania z obcym psem. Wiemy już, co należy zrobić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że pies zrobi nam krzywdę.
Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy za wizytę i przekazanie ważnych informacji i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

20 września to Dzień Przedszkolaka. Każdego dnia w przedszkolu razem się bawimy i i uczymy, lecz dziś było trochę dodatkowych niespodzianek z okazji tego święta. Zaczęliśmy spokojnie od wspólnej zabawy z piłką, tanecznego węża, gry planszowej. W tym czasie przyszły do nas panie Dyrektor, złożyły życzenia z okazji naszego święta i poczęstowały cukierkami. Nasze panie miały dla nas upominki. Te mniejsze były schowane w sali i musieliśmy je odnaleźć. Wszystkim się udało 😄. Były to wielokolorowe dlugopisy. Te większe, to były duże piłki balonowe, które bardzo się dzieciom spodobały. Nie zabrakło też czasu na wesołą zabawę przy muzyce 💃😄.

W Tygodniu Zrównoważonego Transportu większą uwagę zwracamy na zasady ruchu drogowego oraz znaczenie środków transportu, które są bardziej ekologiczne niż samochód. Na początku tygodnia wspólnie stworzyliśmy plakat promujący jazdę pojazdami, które nie tworzą spalin, a następnie „na sucho” przećwiczyliśmy przechodzenie przez ulicę. Następnego dnia dzieci w praktyce zastosowały swoją wiedzę w tym zakresie.

15 września nasza grupa wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci z zapałem zbierały zauważone papierki, kawałki folii i inne śmieci. Pamiętały, aby chwytać je ręką chronioną przez gumową rękawiczkę. Były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy. Później rozmawialiśmy również o tym, jak ważne jest dbanie o czystość środowiska naturalnego.

15.09. obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci odnajdywały kropki i podobne kształty (koła) w swoim otoczeniu, układały kształty liter z kół, rysowały i kolorowały koła różnej wielkości i tworzyły różne kształty z kropek. Wszystkie nasze przedszkolaki były bardzo pomysłowe i twórcze 😄