Grupa V

LUTY 2023

Warsztaty, które odbyły się 22.02. dostarczyły dzieciom mnóstwo frajdy. Eksperymenty bardzo się dzieciom spodobały.

STYCZEŃ 2023

Karnawał, to wspaniała okazja do zabawy. Dzieci zaprezentowały bardzo pomysłowe stroje na balu przebierańców, w czasie którego wesoło się bawiły, tańcząc, biorąc udział w konkursach i delektując sie słodyczami podczas wspólnego poczęstunku.

Kiedy dzieci przyszły w Nowym Roku do przedszkola, zobaczymy sporo prezentów pod choinką. Wspólnie je rozpakowaliśmy. Przedszkolaki oglądały je z zainteresowaniem, a później razem się bawiły nowymi zabawkami.

GRUDZIEŃ 2022

14.12.2022r. pojechaliśmy do wioski Mikołaja, do miejsca Rajskie Łąki w Klonówce, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta, upiekliśmy pierniczki, bylismy w centrali telefonicznej św. Mikołaja, napisaliśmy list do Mikołaja. Był to bardzo miły dzień wprowadzający w świąteczny nastrój 🤩🎄🎅

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, a nasz gość obdarował wszystkich upominkami. To był bardzo miły dzień.

LISTOPAD 2022

30.11. poznaliśmy historię związaną z tradycją wróżb andrzejkowych. Wspólnie z Rodzicami bawiliśmy się podczas przeprowadzania różnych wróżb. Wszystkim ta zabawa bardzo się podobała.

W Dniu Pluszowego Misia bardziej już zwykle tulilismy się do tych pluszaków, no i bawiliśmy się z misiami małymi i dużymi. Narysowaliśmy też kolorowy plakat dla Pluszowego Misia.

 

23.11 słuchaliśmy bajki logopedycznej z serii ” Opowieści stumilowego lasu”.

W listopadzie nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, w czasie których eksperymentowały, poznając właściwości azotu.

10.11. Dzieci oglądały pokaz iluzjonistyczny. Były bardzo zaciekawione, jak te sztuczki udaje się zrobić.

PAŹDZIERNIK 2022

W Dniu Postaci z Bajek nasze przedszkolaki wykonały plakat pod hasłem „Calineczka”.

W Dniu Dyni dzieci wykonały dynie z pasków pomarańczowego papieru. , a także zobaczyły, co kryje się wewnątrz prawdziwej dyni.

Przy okazji Dnia Kundelka dzieci z naszej grupy spotkały się z psem Zoya, który był bardzo grzeczny podczas całego spotkania. Dzieciom piesek bardzo się spodobał.

W październiku dzieci rozwiązywały zadania z zakresu kodowania. Bardzo dobrze sobie poradziły.

  

19.10. dzieci były na przedstawieniu teatru cieni. Bardzo im się podobało.

W dniu 06.10. dzieci wybrały sie do SCK, aby wziąć udział w zajęciach muzyczno – rytmicznych. Bardzo dobrze się bawiły i świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami rytmicznymi.

WRZESIEŃ 2022

W Dniu Chłopaka nasi chłopcy pokazali, co potrafią, rozwiązując zagadki i wykonując zadania, wyznaczone przez jury, w skład którego wchodziły wszystkie dziewczynki z naszej grupy. Chłopcy bardzo dobrze sobie poradzili i otrzymali od koleżanek tytuł Super Chłopaka.

29.09. w Dniu Głośnego Czytania mama Wiktorii czytała dzieciom w naszej grupie opowiadania o przygodach Franklina.

22 września był Dniem bez Samochodu. Przy tej okazji dzieci pokazały, jak dobrze jest jeździć na hulajnodze i rowerze. Z wprawą pokonywały tor przeszkód przygotowany w przedszkolu.

Dzień Przedszkolaka spędziliśmy bardzo aktywnie – szukaliśmy skarbu korzystając ze znalezionych wskazówek, tańczyliśmy z jednorożcem,  jeździliśmy na kucykach, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. 

16.09. w związku z akcją „Sprzątanie świata”, dzieci w naszej grupie utrwalały znajomość zasad segregacji śmieci. Bezbłędnie posegregowały wszystkie rodzaje odpadów z uwzględnieniem kolorów przypisanych do poszczególnych rodzajów śmieci.

15 września był Dzień Kropki. Jest to święto, które ma ma celu pobudzanie kreatywności, rozbudzanie talentu i odwagi do pokonywania trudności. Tego dnia dzieci m.in. oglądały film pt. „Kropka”, brały udział w zabawie z kodowaniem „Zaprowadź kropkę do domku”, malowały obrazek „Zacznij od kropki „.

 

Skip to content