Grupa V

WRZESIEŃ 2022

22 września był Dniem bez Samochodu. Przy tej okazji dzieci pokazały, jak dobrze jest jeździć na hulajnodze i rowerze. Z wprawą pokonywały tor przeszkód przygotowany w przedszkolu.

Dzień Przedszkolaka spędziliśmy bardzo aktywnie – szukaliśmy skarbu korzystając ze znalezionych wskazówek, tańczyliśmy z jednorożcem,  jeździliśmy na kucykach, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

16.09. w związku z akcją „Sprzątanie świata”, dzieci w naszej grupie utrwalały znajomość zasad segregacji śmieci. Bezbłędnie posegregowały wszystkie rodzaje odpadów z uwzględnieniem kolorów przypisanych do poszczególnych rodzajów śmieci.

15 września był Dzień Kropki. Jest to święto, które ma ma celu pobudzanie kreatywności, rozbudzanie talentu i odwagi do pokonywania trudności. Tego dnia dzieci m.in. oglądały film pt. „Kropka”, brały udział w zabawie z kodowaniem „Zaprowadź kropkę do domku”, malowały obrazek „Zacznij od kropki „.