Grupa V

STYCZEŃ 2023

Kiedy dzieci przyszły w Nowym Roku do przedszkola, zobaczymy sporo prezentów pod choinką. Wspólnie je rozpakowaliśmy. Przedszkolaki oglądały je z zainteresowaniem, a później razem się bawiły nowymi zabawkami.

GRUDZIEŃ 2022

14.12.2022r. pojechaliśmy do wioski Mikołaja, do miejsca Rajskie Łąki w Klonówce, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta, upiekliśmy pierniczki, bylismy w centrali telefonicznej św. Mikołaja, napisaliśmy list do Mikołaja. Był to bardzo miły dzień wprowadzający w świąteczny nastrój 🤩🎄🎅

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, a nasz gość obdarował wszystkich upominkami. To był bardzo miły dzień.

LISTOPAD 2022

30.11. poznaliśmy historię związaną z tradycją wróżb andrzejkowych. Wspólnie z Rodzicami bawiliśmy się podczas przeprowadzania różnych wróżb. Wszystkim ta zabawa bardzo się podobała.

W Dniu Pluszowego Misia bardziej już zwykle tulilismy się do tych pluszaków, no i bawiliśmy się z misiami małymi i dużymi. Narysowaliśmy też kolorowy plakat dla Pluszowego Misia.

23.11 słuchaliśmy bajki logopedycznej z serii ” Opowieści stumilowego lasu”.

W listopadzie nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, w czasie których eksperymentowały, poznając właściwości azotu.

10.11. Dzieci oglądały pokaz iluzjonistyczny. Były bardzo zaciekawione, jak te sztuczki udaje się zrobić.

PAŹDZIERNIK 2022

W Dniu Postaci z Bajek nasze przedszkolaki wykonały plakat pod hasłem „Calineczka”.

W Dniu Dyni dzieci wykonały dynie z pasków pomarańczowego papieru. , a także zobaczyły, co kryje się wewnątrz prawdziwej dyni.

Przy okazji Dnia Kundelka dzieci z naszej grupy spotkały się z psem Zoya, który był bardzo grzeczny podczas całego spotkania. Dzieciom piesek bardzo się spodobał.

W październiku dzieci rozwiązywały zadania z zakresu kodowania. Bardzo dobrze sobie poradziły.

19.10. dzieci były na przedstawieniu teatru cieni. Bardzo im się podobało.

W dniu 06.10. dzieci wybrały sie do SCK, aby wziąć udział w zajęciach muzyczno – rytmicznych. Bardzo dobrze się bawiły i świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami rytmicznymi.

WRZESIEŃ 2022

W Dniu Chłopaka nasi chłopcy pokazali, co potrafią, rozwiązując zagadki i wykonując zadania, wyznaczone przez jury, w skład którego wchodziły wszystkie dziewczynki z naszej grupy. Chłopcy bardzo dobrze sobie poradzili i otrzymali od koleżanek tytuł Super Chłopaka.

29.09. w Dniu Głośnego Czytania mama Wiktorii czytała dzieciom w naszej grupie opowiadania o przygodach Franklina.

22 września był Dniem bez Samochodu. Przy tej okazji dzieci pokazały, jak dobrze jest jeździć na hulajnodze i rowerze. Z wprawą pokonywały tor przeszkód przygotowany w przedszkolu.

Dzień Przedszkolaka spędziliśmy bardzo aktywnie – szukaliśmy skarbu korzystając ze znalezionych wskazówek, tańczyliśmy z jednorożcem,  jeździliśmy na kucykach, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

16.09. w związku z akcją „Sprzątanie świata”, dzieci w naszej grupie utrwalały znajomość zasad segregacji śmieci. Bezbłędnie posegregowały wszystkie rodzaje odpadów z uwzględnieniem kolorów przypisanych do poszczególnych rodzajów śmieci.

15 września był Dzień Kropki. Jest to święto, które ma ma celu pobudzanie kreatywności, rozbudzanie talentu i odwagi do pokonywania trudności. Tego dnia dzieci m.in. oglądały film pt. „Kropka”, brały udział w zabawie z kodowaniem „Zaprowadź kropkę do domku”, malowały obrazek „Zacznij od kropki „.